Blog > Komentarze do wpisu
Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Biblioteka składa się z Oddziału dla Czytelników Dorosłych oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Oddział dla  młodych czytelników znajduje się na I piętrze wschodniego skrzydła bytowskiego zamku. Znajdują się tam 3 pomieszczenia biblioteczne:

wypożyczalnia

czytelnia

sala bajek

W wypożyczalni udostępniamy na zewnątrz książki z zakresu literatury pięknej, przygodowej, fantastycznej, obyczajowej i historycznej. Można tu znaleźć zarówno pierwsze, często unikalne wydania poszczególnych publikacji jak i najnowsze książki dla dzieci i młodzieży. W wypożyczalni wybiera się literaturę poprzez wolny dostęp do półek. Poszczególne książki ułożone są na czytelnie opisanych regałach, których wysokość dostosowana jest do wzrostu dzieci. Cały księgozbiór z literatury pięknej podzielony jest na cztery poziomy, które umożliwiają dotarcie do odpowiedniej książki w odpowiednim wieku.

W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego, literatury popularno – naukowej. Można również poczytać czasopisma dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo znajdują się tam 3 stanowiska komputerowe, z których korzysta się bezpłatnie.

W sali bajek kształci się, wśród najmłodszych czytelników, umiejętności korzystania z księgozbioru. To pomieszczenie jest bardzo kolorowe, doskonale przystosowane do spędzenia wolnego czasu z książką.

 

piątek, 08 lipca 2011, asiedwie

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/16 13:56:16
piękny oddział dla dzieci i młodzieży! :)